Yönetilemeyen Türk futbolunda yeni olay! 3. kez sahadan çekilme vakası

Vanspor, Bursaspor maçı öncesi çarpıcı bir açıklamada bulundu. TFF 2. Lig’de 2. sırada bulunan Vanspor, şampiyonluk yolunda arasında 2 puan fark bulunan Esenler Erokspor’un oynayacağı şampiyonluğu doğrudan etkileyecek karşılaşmayı işaret etti. Serik Spor’un, Esenler Erokspor maçına U19 takımıyla çıkabileceğine yönelik dedikodular olduğunu belirten Vanspor bu durumda Bursaspor maçına çıkmayacaklarını belirtmişti. Vansporlu futbolcular, Bursa maçının 21. dakikasında oyun alanını terk etti.

VANSPOR SAHADAN ÇEKİLDİ

Vansporlu futbolcular, Bursaspor maçının başlama vuruşu sonrası kendi yarı sahaları içinde omuz omuza vererek Serik Belediyespor’u protesto etti. Futbolcular, 21. dakikada ise sahadan çekildi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup Puan Durumu:

SERİKSPOR CEPHESİNDEN AÇIKLAMA

Serik Belediyespor Teknik Direktörü Cem Kavçak; “Bugün şampiyonluğu doğrudan etkileyecek Esenler Erok maçına yönetim kurulunun U19 takımı ile maça çıkma kararı alması sebebiyle oluşacak şaibeli ortamın içerisinde adımızın bulunmasını istemediğimizden dolayı bizde teknik ekip olarak maça çıkmama kararı aldık” dedi.

VANSPOR: “ADALETSİZLİĞE KARŞI DİK DUR!”

Sahadan çekilen Vanspor’un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Adaletsizliğe karşı dik dur! Futbolun kara günlerini sonlandırmak adına!” ifadeleri yer aldı.

Vanspor’un paylaşımı şöyle:

Vanspor’un maç öncesi açıklaması şöyle:

Kamuoyunun da malumu olduğu üzere bugün bir sezonluk emeklerin karşılığını alınacağı gün iken maalesef futbol camiası haftalardır ciddi bir manipülasyonla karşı karşıyadır.

Alınan duyumlara göre Serik Spor ve Esenler Erokspor müsabakasına Serik Spor futbolcuları katılmak ve ellerinden geleni yapmak isterken ilgili Kulüp başkanının şahsi insiyatifi ve talimatıyla Serik Spor’un müsabakaya U19 takımıyla çıkacağı haberi yayılmıştır. Bu haberlerin üzerine Kulübümüzce açıklama yapma gerekliliğimiz doğmuştur.

Bu durumun şaibe yarattığı ve tüm sezonun emeklerine gölge düşürdüğü açıktır. Bu eylemle birlikte müsabaka sonucunun baştan belli edilip Esenler Erokspor’un bir üst lige çıkmasının garantiye alınmaya çalışıldığı tüm kamuoyunun da malumudur. Serik Spor tarafından böyle bir tasarrufta bulunulması halinde Kulübümüzce Türk Ceza Kanunu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun ilgili talimatları, Futbol Disiplin Talimatı uyarınca muhataplar hakkında her türlü yasal girişimde bulunulacağını siz değerli kamuoyunun bilgisine peşinen sunmaktayız.

Bugün yaşananlar, sadece futbolun değil, aynı zamanda insanlık onurunun da çiğnendiği bir gündür. Serik Belediyespor’un kulüp başkanının takımını maça çıkarmamak için bilinçli bir şekilde yaptığı tasarruf, sadece sporun değerlerine değil, aynı zamanda insanlık onuruna da bir ihanettir. Kaldı ki, böyle bir durum tüm ligin geçerliliğine şaibe düşürecektir.

Vanspor Futbol Kulübü olarak, bu tür karanlık oyunlara ve hilelere karşı her zaman dik duracağımızı ve adaletin sağlanması için mücadele edeceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz. Bizler, dürüstlüğün ve adil rekabetin her şeyin üstünde olduğuna inanıyoruz ve bu değerleri korumak için elimizden geleni yapacağız.

Türk futbolu, bu tür karanlık taktiklere karşı birlik olmalı ve adaletin tecelli etmesi için gereken adımları atmaktan çekinmemelidir. Bu zorlu süreçte tüm futbol camiasını adil rekabetin ve dürüstlüğün önemini hatırlamaya ve sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Bu vesile ile yukarıda izah etmeye çalıştığımız ve ligin kaderini belirleyecek olan Serik Spor ve Esenler Erokspor müsabakasına u-19 takımıyla çıkılması durumunda Van Spor Futbol Kulübü olarak temiz futbolu desteklemek adına bu duruma tepki göstermek maksadıyla Bursaspor müsabakasına çıkmama kararı aldığımızı tüm spor kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir