Gerçek Zamanlı AI Oyun Asistanı ile Tanışın: NVIDIA Project G-Assist – Computex 2024 #70

İtopya sponsorluğunda içerikler hazırladığımız Computex 2024 fuarında her sektörden teknolojiler ve teknolojik ürünleri sizinle buluşturuyoruz.

NVIDIA standındaki turumuz devam ediyor. Şimdi de sırada şirketin gerçek zamanlı AI oyun asistanı NVIDIA Project G-Assist’e göz atıyoruz.

Project G-Assist, oyuncudan ses veya metin girdilerinin yanı sıra oyun penceresindekilerin anlık görüntüsünü alır. Anlık görüntü, wiki gibi oyun bilgisi veritabanına bağlı olan Büyük Dil Modeli (LLM) için bağlam farkındalığı ve uygulamaya özel anlayış sağlayan yapay zeka görüş modellerine beslenir. LLM’nin çıktısı, oyunda olup bitenlere dayalı olarak yapay zekadan gelen metin veya konuşma yoluyla bilgilendirici ve kişiselleştirilmiş bir yanıttır.

G-Assist’in vizyonu ve dil modelleri, geliştiriciler tarafından belirli bir oyun veya uygulama için özelleştirilebilir ve böylece yüksek düzeyde doğruluk ve anlayış sağlanır.

Bu özel AI modelleri daha sonra bulutta çalıştırılabilir veya GeForce RTX AI PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar tarafından yerel olarak hızlandırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir